15% slevy na vybrané produkty! Od 23.5 - 29.5. Ušetřit nyní

7 tipů na vánoční výzdobu bytu

Přejete si, aby z vašeho domova dýchala vánoční atmosféra, ale chcete se vyhnout přehanému kýči? Pojďte si přečíst 7 tipů, které jsme pro vás připravili.

 

1. Méně je více

 

Při výběru vánoční výzdoby pamatujte na to, že nemusíte splnit pomyslnou kvótu “vánočnosti”. Nejde o to, abyste měli doma nazdobeno a naklizeno víc než tchýně. Hlavní přece je, aby vám doma bylo dobře. Pokud nestojíte o přeplácaný adventní věnec z obchodu, vyrobte si vlastní. Stačí vám jednoduchý korpus, tavná pistole a výlet do přírody, kde si nasbíráte potřebné větvičky šišky a další přírodní dekorace. Pokud si nepotrpíte na jehličí, zkuste korpus z eukalyptu, nebo větvičky cesmíny. Zapojte do výroby ostatní členy rodiny, strávíte spolu příjemný čas a děti se naučí zas něco nového.

 

2. Jedlé ozdoby

 

Pokud letos chcete jít co nejvíc udržitelnou cestou, zkuste si sami vyrobit i vánoční ozdoby. Zdobení perníčků je klasika, ale zkoušeli jste třeba jablečné křížaly? Nasušte různě barevné plátky jablíček a navlékněte je na provázek. Můžete si je třeba pověsit na okno. Skvěle také vypadají sušená kolečka pomeranče s hřebíčkem, ty můžete navléknout na háček a použít přímo na zdobení stromečku.

 

3. Přírodní dekorace

 

Nemáte - li čas na domácí zdobení a výrobu ozdob, vsaďte na jednoduchost. Třeba pro páry bez dětí, nebo ty z vás, kteří bydlí sami a svému domovu chtějí vetknout jen jednoduchý sváteční nádech, máme naprosto minimalistický tip. Jemnou vánoční atmosféru si doma lehce můžete navodit i miskou s ořechy nebo větvičkou jehličnanu s červenou stuhou, kterou dáte do vázy. Dekorace tohoto typu mají spoustu výhod. Dlouho vydrží, jejich výroba je časově nenáročná a sklidit je pak zabere taky jenom chvilku. 

 

Pracovní stůl Harvard z masivního dubového dřeva a pevného černého kovu

 

4. Skleněné ozdoby

 

Pokud jste milovníci klasických vánočních ozdob a chcete jít tradiční cestou, zkuste sáhnout po skleněných ozdobách. Nestárnoucí klasika je třeba kombinace zlaté a červené. Chcete - li dosáhnout spíš čistého a moderního minimalismu, podívejte se po čirém skle doplněném o bílé a stříbrné detaily.

 

5. Vůně Vánoc

 

Vnímejte vánoční atmosféru všemi smysly. Samozřejmě i Vánoce mají své vůně - čerstvě upečené cukroví, kůra mandarinek, skořice,... Je nám jasné, že nebudete každý den zapínat troubu, oloupejte pár pomerančů a slupky na chvíli položte na topení, jejich vůně se rozlyne celým domovem. Variantou je samozřejmě zapalování františků, tradiční purpura či vonné oleje v aromalampách. 

 

6. Teplo domova

 

Vánoční atmosféru můžete příjemně podpořit i volbou osvětlení. Volte žárovky s teplým měkkým světlem, které vám pomůže zútulnit každý interiér. Nic ale není tak vánoční, jako příjemné mihotání plamene svíčky. Ty můžete umístit do zmíněných aromalampiček, vánočních svícnů nebo si sem tam i mimo adventní neděli zapálit správný počet i na adventním věnci. 

 

konferenční stolek Baťa z masivního přírodního dřeva a černého kovu na zeleném pozadí


7.  Vánoční pohoda

 

Nejdůležitější ze všeho je samozřejmě vánoční pohoda. Důležité je si uvědomit, že sváteční atmosféru netvoří jen dekorace, které do svého interiéru vyberete, ale především váš klid a pohodová nálada. Pusťte si vánoční hudbu, dejte si oblíbené pití, nohy do teplých ponožek nebo mrkněte na dobrý film. Máte oblíbenou klasiku, která nikdy nezklame? Za nás o Vánocích nesmí chybět věta “Harry, jdu do baráku”, Grinch nebo Láska nebeská. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení