15% slevy na vybrané produkty! Od 23.5 - 29.5. Ušetřit nyní

Jakost

Masivní dřevo

Produkty Wuders jsou vyrobeny z rustikálního dřeva (divoký dub, americký ořech) ve kvalitě B/C.

Šířka lamel 40-110 mm, vlhkost masivního materiálu je 8 % + - 2 %. Lepidlo - D3, tolerance tloušťky materiálů je 3 mm, tolerance délky 
a šířky je 10 mm.

Rustikální dřevo obsahuje trhliny, běl, praskliny, kazy, suky, které jsou tmeleny černým dvousložkovým tmelem. Kazy jsou tmeleny hnědým tmelem v odstínu dubu. povrch může být nerovný a může obsahovat estetické nedokonalosti, které k rustikálnímu materiálu patří a jsou 
v některých případech zanechávány pro unikátní vzhled samotného povrchu.

Spodní strana desky může obsahovat nedostatky jako jsou: praskliny, běl, dřeň, netmelené suky, estetické vady, kazy. Povrch není broušen do hladka a je tmelen pouze u větších povrchových prasklin.

S ohledem na rozdílnost počítačových monitorů se může vyobrazená barva produktu mírně lišit od skutečnosti.

Masivní dřevo je přírodní materiál se specifickou kresbou a unikátní strukturou, které má rozdílné barvy na jednotlivých částech podle různých lokalit, ve kterých bylo těženo. Přirozené jsou rozdíly struktury 
a barvy samotného kmene (např. radiální – tangenciální řez kmenem nebo středová – okrajová část).

Barevné rozdíly jsou u rustikálního dřeva zcela normální 
a nepředstavují tedy vadu materiálu. Každý kus nábytku je právě pro své odlišnosti dokonalým originálem.

Dřevo může vlivem přímého světla, tepla nebo zvýšené vlhkosti pracovat.

U větších produktů jako jsou např. jídelní stoly, jsou součástí dvě až tři kovové výztuže, které minimalizují prohnutí desky. Doporučujeme produkt zkompletovat co nejdříve od vyzvednutí objednávky, tak aby podnož dostatečně zafixovala desku proti prohnutí. U některých jídelních stolů a stolků výztuže nejsou, a to z důvodu samotných vlastností materiálů.

Šetrnost k přírodě

Jednou z priorit Wuders je ochrana životního prostředí, která by už podle nás měla být v této době samozřejmostí. Snažíme se, aby výtěžnost materiálu probíhala s co nejmenším dopadem na životní prostředí. Proto se snažíme odpad vznikající při výrobě minimalizovat nebo ho využít při výrobě menších produktů. Při výrobě nábytku spolupracujeme s dodavateli, kteří se řídí podle Certifikace FSC®. Materiál, který využíváme je českého a slovenského původu.

Co to je certifikační proces FSC?

Lesní certifikací se rozumí proces kontroly konkrétního lesa za účelem zjištění zda-li je obhospodařován v souladu s ekologickými, sociálními a ekonomickými kritérii a požadavky definovanými Českým standardem FSC.

Tento certifikát zákazníkům zaručuje, že dřevo pochází z šetrně obhospodařovaných lesů. Pro vlastníky lesa je prestižním oceněním přírodě blízkého lesního hospodaření.

Český standard FSC představuje normativní podklad pro certifikaci lesního hospodaření mezinárodním certifikačním systémem FSC na území ČR.

FAQ

Produkty Wuders jsou ošetřeny polomatným tvrdým voskovým olejem Osmo ve dvou vrstvách. V případě mořeného odstínu (transparentní bílý a černý, rustikální) nesou produkty vždy jeden základní nátěr olejového mořidla a dva finální nátěry tvrdého voskového oleje. Vlivem působení UV záření a oxidace může dubové dřevo získat sytější barvu.

 

Spodní strana desky je ošetřena vždy pouze jedním nátěrem v daném odstínu.

 

U rustikálního odstínu je spodní strana desky vždy v černé barvě. Vyjímkou jsou police a regály, které mají spodní stranu stejnou jako pohledovou.

Tvrdý voskový olej je bezpečný pro lidi, zvířata a rostliny

Je odolný vůči slinám podle normy EN 71.3

Povrch je mikroporézní a prodyšný

Odolný vůči vínu, kávě a ostatním nápojům – nezanechává stopy, odpuzuje nečistoty a vodu

Je odolný vůči otěru a je příjemný na dotek

Olej pronikne do dřeva a vosk tvoří ochranný povrch s otevřenými póry, Lze ho jednoduše a částečně renovovat, neodprýskává se, nepraská a neodlupuje se

Během používání nábytku je třeba se vyvarovat stavění na jeho povrchu mokrých a horkých předmětů, nábytek může v místech zanechat stopy

Vzhledem k povrchové úpravě, která je mikroporézní se může 
u přírodního materiálu změnou vlhkosti při dopravě a po jeho vybalení změnit kvalita povrchu (mírně zvedlé vlákno, drsnější povrch) 
v takovém případě je nutné místo přebrousit ve směru vláken brusnou houbou v hrubosti P120

Údržba povrchové úpravy dřeva

O nábytek není potřeba žádná složitá péče, pouze stačí jednou za čas vyčistit Wuders čisticím prostředkem, který můžete zakoupit na našem e-shopu v sekci doplňky

Denní údržbu je možné provádět i mýdlovou vodou,

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení