LÉTO U WUDERS | AŽ 51 % SLEVY | NAKUPUJTE UŽ DNES NAKUPOVAT

Nová povrchová úprava BIO laky

Rok 2022 se u nás ve Wuders nese v duchu velkých změn a důležitých milníků.

Jen za prvních 8 měsíců jsme představili okolo 21 novinek a tímto číslem letos rozhodně nekončíme. Mezi ty nejdiskutovanější dozajista patří polstrované židle a výrobky z bukového masivu. Nejen zařazení bukového dřeva nás vedlo k myšlence, že bychom rádi vylepšili právě i péči o dřevo a jeho povrchovou úpravu.

Doposud jsme se 100% přesvědčením o vysoké kvalitě používali tvrdé voskové oleje OSMO, které i nadále doporučujeme jako vysoce kvalitní povrchovou úpravu a péči. 

Ale smýšlení o byznysu, podnikání, výrobě i naše běžné životy se stále více upínají na šetrnost k naší planetě. Vzhledem k tomu, že pro výrobu 99 % našich produktů používáme jako zdroj materiálu lesy, je logické, že přírodě chceme vrátit to, co nám poskytuje. S láskou o ni pečovat a brát si to potřebné co možná nejšetrněji. 

dsc08893_optimized

Přes rok jsme zkoumali celosvětově používané povrchové úpravy, projezdili Evropu, nechali si předvádět, jak jsou různé laky či oleje dobré, šetrné, účinné a kvalitní. Ve chvíli, kdy už jsme nad novou povrchovkou lámali hůl, což ostatně potěší každého podnikatele, když po pár letech dojde ke zjištění, že to, co používá, je prostě nejlepší, narazili jsme na dvousložkové BIO laky na vodní bázi. Určitě si řeknete “zase něco BIO”, přiznáváme, že označení eko a bio už je tak rozšířené, že ani my jsme na něj v první chvíli nereagovali tak, jak by se možná čekalo. Jenže pak jsme se na vlastní oči přesvědčili, že tohle je trochu jiná písnička...

BIO laky najdete v tuto chvíli v České republice pouze na našich výrobcích, tak si pojďte přečíst, proč nás tak nadchly.

Za prvé nás jistojistě oslovila kvalita, výrobce BIO laků se na trhu pohybuje již desítky let a souběžně s prodejem neustále vyvíjí nové a nové technologie a produkty. Optimalizuje jejich složení i výrobu tak, aby měly minimální dopad na přírodu a zároveň zůstaly maximálně účinné. 

Za další jsme zkoumali jejich vlastnosti z pohledu výroby i zákazníka. Mezi jejich absolutní výhody patří tvrdost, kterou oceníte především doma při běžném používání, chemická odolnost, světlostálost, odolnost proti žloutnutí a námi opěvovaná vysoká rychlost schnutí. Navíc se skvěle brousí a jsou odolné proti přetírání. Tady nám prostě nezbylo nic, co bychom vytkli…

A co ta zmiňovaná šetrnost a BIO kvalita? Tak se pohodlně usaďte, tohle je na větší kávu. 

Dvoufázové BIO laky na vodní bázi jsou vyrobeny ze 75 %  z netoxických a ekologických surovin. Obsahují 30% - 40% podílu obnovitelných zdrojů, čímž přispívají ke snižování využívání těch neobnovitelných. Co to znamená? Že díky fotosyntéze přírodních látek používaných místo ropy tyto laky přispívají ke snižování CO2 v zemské atmosféře. Bum! 

A jedeme dál. Ze složení se přesuneme na výrobu. Tam nás primárně zaujala skutečnost, že vzhledem k extrémně nízkému obsahu těkavých látek a ekologicky šetrnému způsobu výroby se výrobce zasadil o mnohem zdravější pracovní prostředí svých zaměstnanců, než je tomu v ostatních továrnách tohoto typu. 

Sečteno, podtrženo, tyhle laky se starají o přírodu, o dlouhou životnost vašich oblíbených kousků, ale i o příjemnější výrobu a špičkové pracovní prostředí těch, díky kterým se s vámi o tuhle skvělou povrchovou úpravu můžeme podělit. A to už se počítá!

L1210849 !