LÉTO U WUDERS | AŽ 51 % SLEVY | NAKUPUJTE UŽ DNES NAKUPOVAT

4 Kroky k vlastnímu Visual boardu

Pokud už to delší dobu odkládáte, protože se vám do toho prostě nechce, tak TEĎ je ta správná chvíle. Udělejte si nějaký prima drink, kafe nebo horkou čokoládu a pusťte se do tvoření - kreativitě se meze nekladou.

K čemu vlastně Vision board slouží? Nástěnka vizí neboli nástěnka snů a cílů je mnohem mocnějším nástrojem, než byste si dokázali představit. Díky vizuální stimulaci je to jeden z nejgeniálnějších způsobů motivace. Můžete na ní mít obrázky, fotografie, afirmace nebo svůj oblíbený citát. Dáte tak svým cílům jasnou podobu a povzbudíte se k akčním krokům, místo neustálého odkládání.

blog banner 1200x900 22_1

Online Vision board

V dnešní době existují nástroje a různé aplikace na tvorbu Vision boardů. Jednou z nejznámějších je Canva, která nabízí možnosti tvorby Vision boardů v základní verzi zdarma. 

Vhodný čas

Můžete si stanovit své roční cíle na Nový rok, ale stejně tak třeba první den léta. Neměli byste se cítit pod tlakem, a dělat něco, co vám nevyhovuje. Vizualizovat si své sny můžete přece kdykoli. 

 

KROK 1. Definování cílů 

Než začnete svůj Vision board tvořit, sepište si na papír své cíle a oblasti, kterých se bude mapa snů týkat. 

Například:

 • jak budete žít
 • láska a vztahy
 • kde budete bydlet
 • profesní růst
 • finanční svoboda
 • cestování
 • sport

5_1

KROK 2. Inspirace 

Najděte si potřebné vizuální materiály. Pokud jste se rozhodli pro online verzi Vision boardu, výbornou inspirací vám může být například Pinterest.

Jestliže jste spíše příznivci nástěnek hmatatelných, v první  řadě zvolte takovou nástěnku, která zapadne do stylu vaší pracovny. Můžete vybírat z minimalistických drátěných systémů, magnetických, dřevěných nebo klasických korkových nástěnek. Nebo si pro svůj Vision board jednoduše zvolte velký tvrdý papír.

 

KROK 3. Realizace

Vyhraďte si volnou chvíli a udělejte si ze sestavení nástěnky snů zábavu. Pusťte si svou oblíbenou hudbu, zapalte svíčky, vonný olej nebo cokoliv jiného, co vás uvolní a probudí vaše kreativní já. 

Hledání obrázků prostřednictvím časopisů může být problém. Místo toho je můžete najít online a vytisknout. Přidejte vlastní slova, čmáranice nebo náčrtky. Do svého Vision boardu můžete přidat také citáty, oblíbené předměty, zkrátka kombinaci slov a motivačních předmětů, které reprezentují to, co chcete. 

 

KROK 4. Správné umístění 

Vision board byste měli mít stále na očích. Svoji nástěnku cílů můžete umístit uprostřed místnosti jako připomínku i jako designovou koláž.

Můžete si ji položit na pracovní stůl nebo pověsit na stěnu k počítači v práci. Budete tak svoje cíle každý den míjet, a díky tomu se vám lépe dostanou do podvědomí. Online verze vás pak může jednoduše provázet celým rokem formou nástěnky v Pinterestu nebo uložena ve vašem mobilu-počítači.

 

1 obrázek vydá za 1000 slov

7

Inspirační nástěnka vs nástěnka vizí

Inspirační nástěnka je způsob, jak shromáždit nápady a nastavit směr pro nový kreativní projekt. Můžete vytvořit nástěnku vizí pouze v určité oblasti svého života, například v plánování fitness, pracovním rozvoji nebo k motivaci k dokončení renovace vašeho domova. Podívejte se na tento příklad, vysněné pracovny.

blog banner 1200x900 21

Je to velmi podobné jako Vision board, že? Takových inspirací si můžete vytvořit hned několik. Pro přehlednost je lepší, rozdělit si jednotlivé projekty pro pracovní a osobní život.

TIP NAVÍC:

Vytvořte si nástěnku vizí se svými blízkými

Je to krásný způsob, jak se spojit se svou dcerou-synem při společném vytváření jejich vizí. Tato aktivita je vhodná pro všechny věkové kategorie. Malé děti si vyberou obrázky, které se jim líbí, zároveň si procvičí ruku u stříhání a zažijete společně spoustu legrace. A kdo ví? Pokud se vám tato aktivita zalíbí, třeba se z ní stane vaše každoroční rodinná tradice.:)

10

 Materiál, který budete potřebovat:

 • časopisy / samolepky
 • nůžky a lepidlo
 • papír, fixy
 • fotky, drobné předměty, glitry…

 

Příjemné tvoření vám přeje tým Wuders