LÉTO U WUDERS | AŽ 51 % SLEVY | NAKUPUJTE UŽ DNES NAKUPOVAT

4. důvody proč vyrábíme z buku

Letošní rok se nesl ve znamení změn, inovací a rozšíření našeho portfolia.

Tentokrát jsme se do toho opravdu opřeli a o nové kousky jsme obohatili nejen stávající produktové řady, ale vrhli jsme se i na absolutní novinky, nově u nás na e-shopu najdete například polstrované židle či polohovací stůl. Pozadu nezůstáváme ani co se materiálu týče a na trh uvádíme výrobky z bukového dřeva. O využití zdrojů z bukových lesů jsme přemýšleli již delší dobu, jak už tomu ale bývá, od nápadu k realizaci vede dlouhá cesta. Začátkem roku jsme doladili poslední přípravy, procesy ohledně materiálu a začali pracovat na designu nových výrobků. A proč jsme se pustili do výroby kousků právě z bukového dřeva? 

1. Kvalita 

Bukové dřevo je svou tvrdostí velmi podobné tomu dubovému, ze kterého vyrábíme většinu našich produktů. Jeho kvalita vyhovuje i našim vysokým nárokům, které na materiály ve výrobě klademe a díky jeho pevnosti a nízké pružnosti se skvěle obrábí. 

2. Dostupnost

Dubové dřevo, které je v našem portfoliu stále nejvíc zastoupeno, je velmi žádané v Asii a exportuje se ve velkém. Tento zájem se samozřejmě projevuje i na jeho ceně, která je mnohem vyšší než cena výrobků z bukového dřeva. Díky tomu, že nyní vyrábíme nábytek i z buku, pro vás máme možnost vyrábět kousky ve stejně vysoké kvalitě a za nižší pořizovací cenu. Věříme, že tak uděláme radost spoustě zákazníkům, kteří si potrpí na kvalitu, ale výrobku z dubu jsou pro ně příliš nákladné. 

NL Buk 680x680 1

3. Udržitelnost

Velká poptávka po dubovém dřevu má za následek obrovskou výtěžnost a duby na těžbu nestíhají dorůstat. Jeho nedostatek má za následky zvyšování emisí při dovozu a časté výsadbě. Hospodaření s bukovým dřevem je tak mnohem šetrnější a buků vhodných na těžbu nábytkářského dřeva je dostatek. Dubové dřevo, které pro výrobu používáme, sice pochází z udržitelných zdrojů, díky našemu zájmu o cirkulární ekonomiku a udržitelnost však vidíme používání bukového masivu jako další krok k co nejšetrnější výrobě. 

NL Buk 680x680 2

4. Jedinečná kresba

Bukové dřevo se od dubového poměrně výrazně liší jeho vzhledem. Buk má světlejší barvu a divočejší kresbou dřeva. Vyjímá se tak hlavně ve skandinávsky laděných interiérech, kam vnese teplo domova i stylovost nespoutané přírody. 

NL Buk 680x680 3