Až 40% slevy + s kódem: NAVSE6 sleva 6 % navíc! ⎸ Končí za: NAKUPOVAT

Jak vybrat zahradní nábytek?

Pojďte si přečíst článek o tom, jak si vybrat nábytek na zahradu a terasu tak, aby jarní a letní chvíle byly co nejpohodlnější a nejhezčí…

Čas na otázky

Alfou a omegou každého zahradního posezení je dozajista rozloha prostoru. Máte velikánskou zahradu či terasu, na kterou se vám vejde jídelní stůl pro celou rodinu a zároveň zbyde místo pro čtecí koutek ve stínu? Nebo máte omezený prostor, který chcete co nejlépe využít? Důležité je správně definovat, co od zahradního koutu očekáváte. 

Materiály

Touha po harmonické zahradě, kde se dá v klidu rozjímat, ale i skotačit s dětmi, je asi sen každého. Možná se budete divit, ale velkou část toho, jak zahrada působí, udávají právě materiály. Držte se toho, že do přírody patří přírodní materiál. Dobře poslouží kameny, dřevo, ale i kov a beton, vyhněte se křiklavým barvám a plastu. Při vyvíjení našeho zahradního nábytku jsme hledali ty nejlepší materiály, které designově zapadnou do přírody a zároveň vydrží její nápor. Volba padla na exotický jatobový masiv, dřevinu z latinské Ameriky,  která dobře snáší vysokou vlhkost, střídání teplot a povětrnostní vlivy. Jatobu doplňujeme hliníkem, ten nepodléhá korozi a zahradní nábytek odlehčuje pro snadnější manipulaci. 

Zahradní posezení od české firmy Wuders 

Venkovní jídelna

Nedělní oběd venku u pořádného jídelního stolu je letní sen. Pokud nejste limitováni prostorem, doporučujeme pořídit velký zahradní stůl, ke kterému se vejde hodně lidí a samozřejmě i hodně jídla. Z našeho portfolia této variantě nejlépe odpovídá zahradní jídelní stůl Peru. Nepodceňujte ani umístění zahradního jídelního koutu. Nejlepší je tento jídelní koutek situovat směrem na západ, protože zde budete mít sluneční paprsky i pozdě večer a při večerním grilování tu bude dlouho příjemné teplo.  

Jídelní stůl Peru z jatobového masivu  

Místo pro relax

Bezová limonáda s kostkami ledu a váš oblíbený román, to je výborná letní kombinace. Pokud toužíte po příjemném koutku ve vaší zahradní oáze či na terásce, sáhněte po zahradním konferenčním stolku Kolumbus. Vytvořte si tak zákoutí, kde vás nebude nikdo rušit a dopřejte si chvíle plné relaxu ve spojení s přírodou. Pokud si na léto vybavujete terasu, nezapomeňte si vaší oázu klidu doplnit o zeleň. Ideální volbou jsou například ibišky, které vytvoří atmosféru přímořského posezení. 

Zahradní konferenční stolek Kolumbus

Ranní káva i odpolední siesta

Taky si vaše babička na chalupě ráno sedávala s hrnkem čaje na zápraží a prostě jen tak rozjímala? Pokud si i vy chcete vytvořit místo pro krátký ranní rituál, doporučujeme si dát na východní stranu domu lavičku. Hned brzy ráno vás příjemně pošimrají první ranní paprsky a vy budete mít dostatek energie na celý den. Po obědě vám východní strana poskytne příjemný chládek pro odpolední siestu. Pokud se vidíte ráno s kávou na zápraží, zahradní lavice Lima z jatobového masivu je perfektní volbou. Preferujete pohodlné posezení ve stinném koutu vaší zahrady? V tom případě omrkněte El Gaucho, luxusní zahradní lavici s opěradlem, díky které vydržíte na zahradě relaxovat dlouhé hodiny. 

Zahradní gauč z Jatobového dřeva