Zasíláme i na Slovensko 🇸🇰 ⎸ Doprava od 109 Kč ⎸ Skvělé ceny ⎸ Slevy až 35 % NAKUPOVAT

Vánoce podle blogerky Meet My Lovely World

Dnes si nachystejte plný hrnek kávy a nějaký dezert k tomu, protože do tohoto článku se začtete raz dva. Dozvíte se, jak blogerka Radka alias Meet My Lovely World tráví Vánoce.

meet kolazRadko, představte se nám prosím v jednom odstavci.;)

Jmenuji se Radka a jsem zakladatelka lifestyle blogu Meet My Lovely World. Založila jsem ho v roce 2013 na popud kolegů z práce, kteří ve mně viděli kreativní duši a nechápali, proč pracuji s čísly. Někteří mě nazývají jako ženu činu. Mám dceru Terezku a syna Tobiáška. Ve volné chvíli se snažím pravidelně zásobovat své sociální sítě novými příspěvky. Pokud Vám dochází fantazie, hodila by se inspirace nebo by se Vám šiklo pozitivních vibrací, nakoukněte na můj profil.:-)

Výzdoba interiéru je na Vánoce velké téma. Vy jste jako DIY nadšenec letos vyráběla například  papírové hvězdy nebo ozdoby z lepenky. Kde berete inspiraci a jaký styl výzdoby jste zvolila u vás doma? 

Ano, papírové hvězdy jsem vyráběla už vloni a měly velký úspěch. Osobně jsem z toho měla velkou radost, že jsem touto cestou mohla předat inspiraci dál a také třeba někomu ušetřit peněženku... Protože co si budeme povídat, některé ty hvězdy nejsou nejlevnější. Sama jsem si jednu letos objednala a přišla mi roztrhaná. Tolik jsem se na ni těšila, až jsem se zařekla, že už si je budu nejspíš vyrábět sama.

Inspiraci čerpám různě, Pinterest, Instagram a něco se mi zrodí v hlavě pohledem na různé věci (to byl třeba letošní adventní kalendář pro dceru, kde ten nápad vznikl pohledem na krabičky, které jsme měli v garáži), nebo mě některé nápady napadly třeba na procházce. Já mám ráda decentnější výzdobu, přírodního stylu. Oblíbila jsem si Eucalyptus, který i během Vánoc spolu s jehličím vypadá ve váze skvěle. Pěstuji ho na zahradě, takže si občas nějakou tu větvičku ustřihnu. Nesmí chybět světýlka a stromeček budu pravděpodobně ladit do bílo-hnědo-zlaté.

OI000117 (1)Máte krásný obývací pokoj, který nedávno prošel proměnou. Brousíte si zuby na nějaký další designový kousek? 

Ano. Proměnu jsem plánovala zhruba od začátku léta a začala jsem pozvolna výmalbou stěny. Protáhlo se to, protože jsem si nemohla vybrat pohovku. Pořád nepřicházelo to „wow“, to je ona. Moc se mi líbí trend akupanelů. Sama bych je do interiéru chtěla, tak uvidíme, zda na realizaci dojde.:)

Podělíte se s námi o váš oblíbený recept na cukroví? 

Každý rok si říkám, že toho nebudu dělat tolik a pak je z toho 15 druhů.:D Peču ale v menších dávkách a každý rok vyzkouším nějaký nový recept. Milujeme mila kuličky. Zkuste je. Vloni jsem si ještě oblíbila cukroví s vaječným likérem. Po něm se také zaprášilo. Manžel miluje margot cukroví a kolečka s karamelem. Dcera má ráda snad všechny druhy a už je i ve věku, kdy mi ráda s pečením pomáhá. Většinou co se u nás upeče, tak se sní. Každoročně se těším i na pečení vánočky. Recept mám od své babičky a trochu jsem si ho upravila.

Jaké jsou vaše vzpomínky na Vánoce z dětství? 

Před Vánoci jsem vždycky pomáhala mamce péct cukroví, to mě vždycky moc bavilo. Štědrý den jsem trávila s rodiči. Vždy k nám dorazila babička a trávili jsme ho společně. Ježíška nám dělal mamky brácha, skrz otevřené okno se vloupal do obýváku, aby pod stromeček umístil dárečky. Na Štědrý den jsme také pouštěli lodičky a moje mamka nikdy nechtěla rozkrojovat jablko. Bála se, že by tam mohl být křížek. 

Je něco, co vám na vánocích vadí? 

Vánoce miluju. Snažím se pro děti vykouzlit ty nejhezčí vzpomínky, počínaje adventním kalendářem, kterým vlastně začíná odpočítávání příchodu Ježíška. Nicméně každý rok vnímám větší tlak na lidi, nejen v obchodech, ale i skrz sociální sítě. Dnešní doba mi přijde hrozně uspěchaná. Sama se snažím nestresovat věcmi, které třeba ještě nemám, ono se to nějak postupně vyvine. Snažím se své sledující na Instagramu inspirovat různými nápady a jako tvůrce některé příspěvky připravuji s předstihem.

Říkám to, protože týden před prvním adventem byla u mě kamarádka a byla ve stresu z toho, že já už mám výzdobu a ona ne. Trochu to ve mně vyvolalo zvláštní pocit, že to tak mohou vnímat i ostatní. Takže tady bych jen chtěla zmínit to, že Vánoce mají být o pohodě, společně stráveném času, lásce a jestli Vám chybí věnec, výzdoba nebo nějaký druh cukroví, tak si z toho nelamte zbytečně hlavu, protože svět se prostě nezboří. Já už ty hodnoty mám nastavené trochu jinak. Sama dárky nepotřebuji. Jsem typ člověka, který rád obdarovává ostatní a celkově tu atmosféru tvořím pro rodinu.

uvodDodržujte nějaké Vánoční tradice? 

Ano. Na Štědrý den chodíme krmit do lesa zvířátka, zůstáváme u stolu celá rodina a nikdo od jídla neodchází. Pouštíme lodičky, společně koukáme na pohádky, posloucháme koledy a o vánoční svátky navštěvujeme prarodiče.

Jak u vás doma trávíte štědrý den? 

Vánoce trávíme v našem domě. Budou to již čtvrté Vánoce v domě. Těšíme se na společné chvíle. Večeři většinou připravuji den předem, takže na Štědrý den už máme pohodu. Ráno snídáme vánočku, kakao a cukroví a koukáme na pohádky. Odpoledne chodíme na procházku a krmit zvířátka do lesa. Večer zasedáme ke stolu mezi 5-6 hodinou a čeká nás bramborový salát a řízky. Po večeři hurá ke stromečku.

Závěrem krátký kvíz, vyberte prosím jednu možnost:

Kapr - řízek

Popelka - S čerty nejsou žerty

Mrazík - Sám doma

Bílá světýlka - barevná světýlka 

Ponožky - pyžamo 

Rohlíčky - perníčky

Vánoce doma - Vánoce na horách 

Vosí hnízda - včelí úly

Rozkrojení jablka - pouštění lodiček 


Moc děkujeme Radce za rozhovor, nádherné fotky a přejeme krásný a klidný advent.