Zasíláme i na Slovensko 🇸🇰 ⎸ Doprava od 109 Kč ⎸ Skvělé ceny ⎸ Slevy až 35 % NAKUPOVAT

4 Wuders tipy na skandinávskou domácnost

Už znáte Hygge (čtěte hjůga)? Skandinávský životní styl, který by se dal volně přeložit jako pohodlný, příjemný a útulný. A přesně takové jsou i domácí interiéry seveřanů. Moc dobře vědí, že obklopovat se přírodními materiály pozitivně ovlivňuje náladu a myšlení. Není tedy divu, že v severské domácnosti najdete především nábytek ze dřeva na všechny možné způsoby, dekorace z mramoru nebo textilní plédy ze lnu, bavlny či vlnyVíme, že tento styl bydlení je pro mnohé inspirace, jak si zařídit své “doma”. Proto jsme se rozhodli, sepsat vám pár tipů na produkty z naší nabídky, které se vám budou hodit, pokud i vy chcete mít doma kousek Skandinávie.

 

1. Konferenční stolek Ressel

 

Jako první, kdo nám při našem výběrů padl do oka a splňuje všechny charakteristiky skandinávského nábytku, je dřevěný konferenční stolek Ressel. Jeho masivní dubová deska je odolná, unese ledacos a atypické podnoží připomínající lodní šroub dokonale pasuje do severského interiéru. 

 

Konferenční stolek Ressel vedle tmavě modrého křesla

 

2. Jídelní stůl Nil

 

Seveřané rádi kombinují tradiční s netradičním, moderní se starožitným či monotónní s barevným. Je proto zcela přirozené, že doma mají masivní designový jídelní stůl a k němu židle z bazaru či starožitnictví. A proto jsme do našich tipů zařadili stůl Nil, který bychom mohli dát do kategorie skandinávských jídelních stolů úplně s přehledem. Jeho deska z masivního dubu nemá rovné okraje, ale vlní se stejně jako druhá největší řeka světa - řeka Nil. Bytelné černé podnoží, které dokážeme vyrobit i v bílé barvě, dokonale podtrhuje charakteristiky skandinávského životního stylu. Pokud byste Nil chtěli ve světlejším či tmavším provedení, než vidíte na fotce, není problém. Nil vyrábíme hned ve dvou odstínech dřeva. Stačí si ve výběru produktu vybrat ten požadovaný. 

 

Rustikální jídelní stůl Nil z přírodního dubového dřeva na podlaze z betonové stěrky

 

3. Pracovní stůl Irving

 

Hygge je především o vytvoření příjemného prostředí, kde se cítíme dobře a každá činnost nám dělá radost. Ve Wuders máme za to, že v takovém duchu by se měla být zařízena i pracovna. Z naší osobní zkušenost doporučujeme dubový pracovní stůl Irving, který je do pracovny skandinávského stylu nejlepší adeptem. Je minimalistický, nadčasový a jeho čisté linie skvěle doladíte s ostatním nábytkem a doplňky. Doporučujeme stůl umístit co nejblíže k oknu, kde je hodně světla. Práce vám pak půjde sama od ruky.

 

IMG_6514-2

 

 4. Odkládací stolek Akropolis

 

Akropolis se pro severské interiéry přímo narodil. Jeho výška zajistí, že vám podrží fíkus či Tchýnin jazyk pěkně vysoko a jeho kovové podnoží zase pořádnou stabilitu. Můžete se být tedy jistí, že ho jen tak něco nerozhodí. Pokud zrovna nepatříte do skupiny nadšených pěstitelů nebo vám všechny pokojovky umřou do týdne, postavte si na Akropolis například starožitnou lampičku nebo svícen po prababičce

 

Úzký a vysoký odkládací stolek na pokojové rostliny Akropolis z masivního dubového dřeva a černého kovu

 

Interiér ve skandinávském stylu není pouze o vhodně zvoleném nábytku a doplňcích. Při zařizování interiéru dbejte i na dostatečné množství světlých barev a kvalitního osvětlení. Po vzoru seveřanů si nepořizujte záclony či závěsy, preferujte kvalitu nad kvantitou a nezapomínejte ani na staré dobré pravidlo, že méně je více.