LÉTO U WUDERS | AŽ 51 % SLEVY | NAKUPUJTE UŽ DNES NAKUPOVAT

Wright vyřeší vaše bolesti zad aneb k čemu slouží podstavec pod monitor?

Podstavec pod monitor Wright z masivního dřeva a pevného kovu

 

Znáte to - čím víc času trávíte u počítače, tím víc vás bolí záda. Jeden z mnoha důvodu, proč vás záda bolí, je špatné držení těla. Věděli jste, že například monitor umístěný příliš nízko na pracovním stole způsobuje větší namáhání krční a bederní páteře? My ano! A proto jsme se rozhodli s tím něco dělat a vyrobit podstavec pod monitor, který by vám měl zajistit dostatečný komfort pro práci s počítačem.

 

Co ještě způsobuje bolest zad?

Další z příčin nepohodlí je nevhodná výška počítačového stolu nebo židle. Správná poloha pracovního stolu se samozřejmě odvíjí od individuální výšky člověka. Běžně by se tedy měla pohybovat mezi 65 až 75 cm. Dubové pracovní stoly, které vyrábíme u nás ve Wuders jsou standardně vysoké 75 cm, protože věříme že je lepší si při práci nohy podložit, než je pod stůl nesložit.

 

Velký pracovní stůl Jobs v moderním interiéru se světle modrou retro židlí

 

Jak sedět správně? 

Důležité je pravidlo pravých úhlů. Optimálně by měl být úhel 90° mezi lýtky a stehny a také mezi trupem a stehenní kostí. Mezi paží a předloktím by měl být pravý úhel také. Dále bychom si měli hlídat úhel pohledu na náš monitor. Právě ten je častým kamenem úrazu ve správném sezení u počítače. Nemusíte mít ovšem úhloměr, abyste zjistili, zda je váš monitor ve správné výšce. Jednoduché pravidlo zní - horní hrana monitoru by měla být stejně vysoko jako vaše oči.


nákras jak správně sedět při práci u kancelářského stolu


Papír patří do tiskárny. Pod monitor patří Wright

Jednoduchým řešením, jak docílit správné výšky monitoru, je něčím ho podložit. Spousta lidí v kancelářích podkládá monitor balíky papírů do tiskárny nebo hromádkou knih. Wright vám umožní na papíry v klidu tisknout a knihy schovat pod něj. Zároveň se díky svému nadčasovému designu hodí do každého interiéru či kanceláře. 

 

Kdo je vlastně Wright?

Lepší by byla otázka, kdo vlastně byli Wrightové? Podstavec pod monitor Wright totiž dostal své jméno po bratrech Wrightových, kteří vyvinuli první letadlo těžší než vzduch. Pro každý náš výrobek hledáme název, který ho bude opravdu vystihovat a Wright nám  připomíná křídla letadla. Stejně jako většina našich ostatních produktů je i tento podstavec pod monitor vyrobený z masivního dubového dřeva, takže vydrží ledacos a dá se snadno čistit i renovovat.