LÉTO U WUDERS | AŽ 51 % SLEVY | NAKUPUJTE UŽ DNES NAKUPOVAT

5 Kroků na jarní refresh předsíně

To, za co je lobby zodpovědná v hotelech, přebírá naše chodba doma: dělá první dojem, organizuje příchody a odchody, vítá hosty a nabízí lákavý výhled do ostatních pokojů. V tomto článku vám přinášíme tipy, jak svou chodbu vylepšit a vnést do ní tolik očekávané jaro.

L1140649

Pojďte dál!

Zařizování předsíně necháváme často až na konec, protože kuchyně a obývák jsou důležitější. Ale opravdu je to tak? První dojem uděláte jen jednou a to poprvé se odehraje právě v předsíni. Přitom pomocí několika vhodných kousků nábytku či šikovných triků může ze vstupního prostoru vzniknout reprezentativní část bytu. 

 

1. Jarní barvy  

Měkké béžové tóny nebo přírodní akcenty od šedé po olivovou, vyzařují harmonii, pohodu, přirozenost i eleganci. Jemné barvy v kombinaci s černým nebo bílým kovovým nábytkem vytvářejí jedinečný jarní vzhled. Vyzkoušejte například akcentní žlutou barvu, oživí váš interiér a k jaru neodmyslitelně patří.

 

2. Přineste lehkost s čerstvými květinami

Čerstvé květiny přinášejí život a radost do každé místnosti. Chodba by neměla být tranzitní stanicí, ale místem, kam chcete vstoupit, když se vracíte domů. Několik jemných dekorativních prvků dělá zázraky a poskytuje skandinávskou lehkost. 

Řezané květiny dodají interiéru něžný svěží prvek a jsou tou nejkrásnější dekorací. Chcete, aby vám vydržely ve váze co nejdéle čerstvé? 

2

Máme pro vás pár tipů, jak na to, aby vám kytičky ve váze zkrášlovaly interiér co nejdéle!

- Šikmý řez je základ, zkraťte konce stonků cca o 2 cm.

- Výživový sáček nebo lžička cukru dodá květům potřebnou výživu a podpoří jejich otevření. 

- Bílý ocet zase zabrání růstu nežádoucích bakterií a udrží květiny déle čerstvé. 

- Květiny ocení čerstvou vodu, ideálně každý den.

- Zvolte správné místo, ideální umístění je mimo průvan a dost daleko od radiátorů.

- Zvadlé květy odstraňujte, hniloba totiž zkracuje životnost ostatních květů.

- Tulipány mají rády chlad, proto je vložte do ledové vody. Nemusíte se bát přidat do vázy ani pár kostek ledu.

 

Piedestal pro květiny

Že nejste příznivcem řezaných květin? Nezoufejte, do módy se znovu vrací trend pokojových rostlin. Nejen, že rostliny vypadají dobře, ale i čistí vzduch a pomáhají vám být produktivnější. Také vás to strhlo a chcete mít své zelené miláčky vystavené pěkně na očích? V tom případě sáhněte po oblíbených podstavcích pod květináče Hester a Kolenati. Nebo objevte kvalitní odkládací stolek Akropolis. Bez problémů udrží i velký fíkus, a ještě u toho vypadá stylově. Odkládací stolek navíc můžete v předsíni využít také jako úložný prostor pro klíče, mobilní telefon, vodítko pro psa nebo poštu. 

blog banner 1200x900 42

 3. Kde si obuji boty? Lavice nebo stolička na obouvání může být zároveň úložným prostorem

Každodenní poskakování nebo krčení se při obouvání a zouvání není nic příjemného. Určitě zde oceníte lavici, židli či stoličku, na kterou se pohodlně posadíte. Lavicí s úložným prostorem navíc můžete zabít dvě mouchy jednou ranou. Na jedné straně si můžete pohodlně nazout a sundat boty, na druhé straně lavice nabízí úložný prostor pro deštníky, pantofle pro hosty, šály a tašky. Lavice nebo např. botník Weston se zesílenou horní deskou může sloužit také jako TV stolek, nebo například stylové posezení do zimní zahrady.

panel

4. Malý prostor?

Světlé barvy, světlý kovový nábytek a dostatek světla, pomůžou opticky zvětšit úzkou chodbu. Pokud na chodbě není denní světlo, vyzkoušejte nepřímé světelné zdroje, například stolní lampy. V předsíni by nemělo chybět velké zrcadlo na stěnu. Malý prostor opticky rozšíří a vyzdobí. Navíc, většina lidí chce vidět, jak vypadá před odchodem z domu, ne? :) Pokud ale na velké zrcadlo není prostor, zvolte alespoň nějakou menší variantu nebo třeba zrcadlo zabudované přímo ve skříni. 

4

Wuders TIP: Použijte menší multifunkční kovový nábytek, který můžete dle potřeb snadno přemístit. Zajímavý a praktický je nadčasový stolek Baťa. Kromě toho, že vypadá moderně, je vyroben z kvalitního dubového dřeva, takže vám vydrží dlouhá léta.

 

Méně je někdy více

Předsíně nebývají nafukovací, dávejte tedy pozor, abyste prostor zbytečně nezahltili nábytkem a dekoracemi. V případě opravdu malé předsíně se smiřte s tím, že nebudete mít vše po ruce a uložíte tu jen sezonní věci a obuv, které opravdu pravidelně používáte. Pokud máme to štěstí, že je předsíň prostorově větší, je ideální v ní vybudovat tzv. vestavěné skříně a vše schovat za jejich dveře.

Aby vstupní prostor nevypadal přetížený, pomáhá vyklízení. Minimalistické bydlení je velmi trendy a vnáší řád nejen do vstupního prostoru, ale i do našich myšlenek. Vyřazené díly nemusíte okamžitě vyhodit, zkuste je prodat  nebo darovat, například do kojeneckých ústavů. Jako další krok k minimalistické chodbě můžete distribuovat některé věci do jiných místností a dát určitému oblečení a předmětům nové místo v ložnici nebo obývacím pokoji.

IMG_0549_1

5. Dolaďte předsíň doplňky

Pokud chceme předsíň doladit k dokonalosti, je potřeba ji doplnit ještě o pár drobností, které jsou ale podstatnou součástí.

Předsíň by měla být zařízena prakticky, jednoduše a samozřejmě i s určitým smyslem pro detaily, které navodí pohodu. Myslete na uložení nezbytností jako klíče, vodítko pro psa apod. Oblíbeným a praktickým doplňkem je třeba i malá nástěnka na vzkazy. Kreativním osvěžením jsou pak také obrazy, fotografie nebo akcentní obklady zdí. Určitě nic nepokazíme, když do předsíně umístíme také difuzér a domov nás pak vždy přivítá příjemnou vůní.Krásné jaro vám přejeme z Wuders

Návrh bez názvu2