Duben, jídelna voní dubem ⎸ Končí za: SLEVY až 40 %

Jak bydlí naše zákaznice Markéta?

Prostřednictvím našeho nového SERIÁLU O BYDLENÍ jsme se v dubnu podívali k naší zákaznici Markétě. Líbilo se nám u ní natolik, že kromě inspirativních videí z jejich útulného domova vznikl také tento rozhovor.

Z interiéru dýchá teplo domova a souhra jednotlivých prvků tvoří z prostoru útulné útočiště. Markéta miluje kytky a ve volném čase se věnuje tvorbě věnců a květinových boxů. Tak se pohodlně usaďte a nechte se inspirovat...

blog banner 1200x900 74

Můžete se nám krátce představit?

Ahoj, já jsem Markéta a bydlím v malé obci Hrušky na Jižní Moravě. S manželem jsme se nedávno rozhodli postavit si náš vysněný rodinný domek, který jsme společně dokončili a jsme v něm moc spokojení. Když se mi podaří vykrást chvilku volna z hektického pracovního dne, ráda se věnuji své velké lásce - květinám. Vytvářím z nich různé dekorace a aranžmá, abych je mohla umístit po celém našem domečku a dodat mu tak útulnou atmosféru.

Jakou roli hraje pro vás při tvoření prostředí, ve kterém pracujete?

Zásadní. Když mám kolem sebe hezké a čisté prostředí, ideálně v kombinaci s hudbou a vonným difuzérem, tak to jde vlastně samo. :)

Jak dlouho se věnujete tvorbě s kytkami a jak jste se k tomuto koníčku dostala?

Přibližně od loňského podzimu. Kytky mám ráda odjakživa. Ráda je pěstuju, starám se o ně a v poslední době z nich i ráda tvořím dekorace. Bylo to spíše spontánní rozhodnutí něco tvořit, prostě jsem začala a nápady a příležitosti si mě našly samy. :-)

Markétino tvoření můžete sledovat na jejím instagramovém profilu.

blog banner 1200x900 76

Kde jste na nábytek Wuders narazila a jaký byl hlavní důvod k jeho pořízení?

Wuders jsem objevila na sociálních sítích a rozhodovat jsem se nemusela dlouho. Masivní nábytek je pro mě spojení udržitelnosti, kvality a také ho vnímám jako nadčasový. Určitě jsou to kousky, kterých si v interiéru nelze nevšimnout. 

Jaké jsou vaše nejoblíbenější kousky nábytku, které jste si u nás pořídila?

Doma máme jídelní stůl Nil a konferenční stolek Foglar v kombinaci s bílým kovem. 

blog banner 1200x900 72

Máte u nás vyhlédnutý nějaký další kousek?

Pokukuji po odkládacím stolku do obývacího pokoje, favority mám zatím dva… Mezi mé favority patří stolky Baťa, Tower a vlastně i Gatsby (upřímně se mi líbí fakt všechny :). 

Jak často a jakým způsobem využíváte náš nábytek v kombinaci s vaším tvořením?

Stůl Nil je pro mě ideálním místem k tvoření věnců a flowerboxů. Je dostatečně velký na to, aby se mi na něj vešlo vše, co potřebuji. Navíc fotky květinových dekorací na mě působí ve spojení s masivním dřevem velice útulně a příjemným dojmem. 
1

Jaké jsou vaše oblíbené rostliny a jak je začleňujete do dekorací?

Jednoznačně živý eukalyptus. Letos jsem si pořídila i eukalyptus v květináči a plánuji ho zasadit do zahrádky. Používám jej primárně do věnců, eukalyptové mám já sama nejraději. 

blog banner 1200x900 73

Kde hledáte inspiraci pro své projekty? A máte nějaký tip pro ostatní začínající tvůrce?

Nejvíce asi prohlížím Instagram a Pinterest. Nejradši ale tvořím podle sebe a vlastních nápadů. Mým cílem není určitě někoho kopírovat, ale dát tam svůj vlastní rukopis. Vzkázala bych jim - nebojte se začít... Pokud vás tvoření baví a dáváte do toho pozitivní energii, tak to půjde samo. :)

Markétě posíláme velkou dávku díků za skvělý rozhovor a nádherné fotografie z jejich útulného hnízdečka. Pokud jste se při pohledu na její bydlení ztratili v obdivu, neváhejte se podívat na celou reportáž, kterou jsme pro vás připravili na našem YouTube kanálu. A kdo ví, možná vám to dodá inspiraci, abyste se také pustili do vlastních kreativních nápadů - nechcete nám ukázat, jak vypadá váš interiér a inspirovat spolu s námi ostatní?:)

2