Zasíláme i na Slovensko 🇸🇰 ⎸ Doprava od 109 Kč ⎸ Skvělé ceny ⎸ Slevy až 35 % NAKUPOVAT

Jak správně pečovat o kovový nábytek?

Nadčasový a trvanlivý nábytek z kovu roste na oblibě a zaplňuje naše interiéry a exteriéry s industriálními prvky. Stejně jako každý jiný materiál i on vyžaduje určitou péči. Objevte společně s námi výhody a nevýhody kovu.

uvodni blog banner pece 2

Při čištění kovového nábytku byste měli být vždy opatrní, aby se povrch nepoškrábal. V mnoha případech je však čištění poměrně jednoduché: Nejlepší je, čistit povrch pouze suchým hadříkem. Pokud jste se však rozhodli, že suchý hadřík nestačí, pak doporučujeme použít šetrný čistič, ideálně s neutrálním pH. Po vyčištění nezapomeňte povrch setřít suchým hadříkem. Výhodou je, že lakovaná nebo práškově lakovaná ocel jako je ta naše je chráněna proti korozi. 

blog banner 1200x900 79

Jak na to a na co si dát pozor?

  • Neměli byste používat rozpouštědla, alkalické čisticí prostředky a čisticí prášek, protože mohou poškodit a poškrábat povrch kovového nábytku.
  • Po použití silnějšího čistícího prostředku otřete kov vodou a poté jej vyleštěte suchým hadříkem.
  • Při péči o svůj nábytek se ujistěte, že v mezerách nezůstane čisticí prostředek, protože by to mohlo nábytek poškodit.
  • Pozor na šperky. Prstýnky a náramky mohou kovový nábytek poškrábat. Je proto vhodné, před úklidem šperky odložit.

Tyto výrobky jsou vhodné pro péči o kovový nábytek:

  • pH neutrální čistič (pH 5 až 8)
  • víceúčelový čistič bez alkoholu

Wuders TIP: Chcete-li mít jistotu, můžete použít čistící prostředek na malém, nejlépe málo viditelném místě a zkontrolovat, zda je tento výrobek vhodný.

blog banner 1200x900 78

Které utěrky a čistící houby jsou vhodné pro péči o nábytek?

Pro péči o nábytek je nejlepší použít měkkou houbu nebo měkkou bílou látku. Rozhodně byste se měli vyhnout použití drhnoucích houbiček a ocelových vln, které jsou příliš drsné a mohou povrch poškrábat. Také nedoporučujeme používat barvené textilie, protože mohou zanechat zbytky vláken.

BÍLÝ vs ČERNÝ KOV

Bílý kovový nábytek může být skvělou volbou pro moderní a minimalistický interiér. Světlá barva působí oproti černé variantě vzdušněji a hodí se více např. do skandinávského nebo BOHO stylu. Černý kov je zase vhodnější do moderního industriálního interiéru, který vychází z průmyslového designu a hodí se tak mimo jiné i do prostor jako jsou kanceláře, ateliéry nebo kavárny. Kovový nábytek je obecně velmi trvanlivý, snadno se udržuje a má elegantní vzhled. 

Pamatujte, že bílá barva může být náchylná k viditelnosti škrábanců a poškození. Proto se snažte vyhnout se používání ostrých předmětů na kovovém nábytku a chraňte ho před tvrdými údery. Údržba je stejná jako o kovu černého.

blog banner 1200x900 77

Novinka - Individuální úpravy odstínu kovu ze vzorníku RAL!

Máme pro vás skvělé novinky! Nyní vám nabízíme možnost výroby kovových výrobků přesně podle vašeho preferovaného odstínu z vzorníku RAL. To znamená, že si můžete vybrat dokonalou shodu s barvou, kterou si přejete, a získat tak výrobek přesně podle svých představ.

Díky možnosti INDIVIDUÁLNÍCH ÚPRAV, se už nebudete muset spokojit s běžnými standardními odstíny kovu. Místo toho můžete vybírat z rozmanité palety odstínů RAL, která je mezinárodně uznávaným standardem pro identifikaci barev. 

Jak na to? Stačí napsat na e-mail: dominik@wuders.cz uvést číslo odstínu z vzorníku RAL, který vám vyhovuje nejvíce. Společně se dohodneme na podrobnostech a budeme pracovat na tom, aby váš výrobek byl přesně takový, jaký jste si představovali. 

Jak vzniká kovový nábytek Wuders se dozvíte v tomto videu.

 blog banner 1200x900 81

A co dřevo?

Nábytek z masivu má stále víc příznivců, jedná se o velmi příjemný a přírodní materiál, který navíc provoní interiér. Jeho nevýhodou může být cena a údržba. Velmi však záleží, jaká je povrchová úprava dřeva. Pokud je váš nábytek vyroben z dřevěného masivu, jehož povrch je lakovaný, máte štěstí, jelikož samotný lak nábytek dostatečně chrání. Nové povrchové úpravy Wuders. V případě nějaké té skvrny si vystačíte s namočeným, téměř dosucha vyždímaným hadrem. Pomoci si můžete pár kapkami saponátu nebo čistícím sprejem na nábytek. Pozor na čističe s obsahem amoniaku. Po setření vlhkým hadrem však nezapomeňte plochu ještě otřít suchou utěrkou. Nábytek v dobré kondici bude déle sloužit a stále pěkně vypadat. Více o údržbě dřeva se dozvíte v našem starším blogovém článku. Velkou výhodou dřevěného nábytku je také možnost renovace. V případě zájmu o změnu odstínu, povrchové úpravy nebo jen obnovení jeho vzhledu využijte Wuders servis.

blog banner 1200x900 80