Zasíláme i na Slovensko 🇸🇰 ⎸ Doprava od 109 Kč ⎸ Skvělé ceny ⎸ Slevy až 35 % NAKUPOVAT

Jak zařídit kancelář a být v ní efektivní?

Jak zařídit kancelář a být v ní efektivní?

 

Práce z domova je čím dál častějším trendem, který se v době pandemie covid-19 stal denním chlebem spousty z nás. Ne všichni ale máme doma místo vhodné pro dlouhodobou práci. Sepsali jsme pro vás pár rad a tipů, jak zařídit kancelář co udělat proto, abyste byli i doma maximálně produktivní.

 

3 pravidla efektivity 

 

Vytřeno, vypráno, bábovka je v troubě, ale vaše práce není hotová. My to taky známe, ale začali jsme se řídit třemi jednoduchými pravidly, které zní: 

 

  1. Vysvětlete členům domácnosti, že pracujete, ať vás neruší.
  2. Mějte pevný rozvrh. Pracujete od 9:00 do 17:00? Pracujte tak i z domova.
  3. Dejte si pauzu. Nezapomínejte si dělat přestávky, vstaňte od stolu a projděte se. Přijdete na jiné myšlenky a budete produktivnější.

 

Kde mít kancelář?

 

Ideální je si doma na práci vymezit celou místnost, ale chápeme, že málokdo má tu možnost. Důležité je pevně oddělit pracovní prostor od vašeho osobního života, proto se nedoporučuje umístit pracovní koutek do ložnice, která je místem odpočinku. Pokuste se vybrat takové místo, kde nebude ruch, nebo zvažte pořízení kvalitních sluchátek, která vám pomohou odstranit šum a  rušivé zvuky. Se sluchátky můžete v klidu pracovat v koutku obývacího pokoje, i když tam zrovna nejste sami. 

 

Pracovní stůl Irving na šedé stěrkové podlaze s Vintage židlí

 

Co potřebuji?

 

Řekněte si, co k práci potřebujete. Stačí vám počítač? Potřebujete psát či rýsovat na papír? Pokud je počítač vše, co potřebujete; bude vaši nejlepší volbou pracovní stůl Irving. Jeho plocha je tak akorát velká na počítač a pár dokumentů. Jestli jste fanouškem spousty místa, tak s vámi bude nejlépe spolupracovat stůl Jobs, který má opravdu dlouhou pracovní plochu, na které můžete mít rovnou dvě pracovní místa. Na jedné půlce rozložíte papíry, na druhou se pohodlně vejde počítač. Navíc má praktické poličky, kam můžete uložit všechny jiné dokumenty nebo kancelářské potřeby. 

 

Pracovní stůl Jobs v moderním interiéru se světle modrou vintage židlí

 

Pohodlí hraje prim

 

Nezapomeňte na to, že design není vše, důležité je myslet také na správnou ergonomii pracoviště. Doporučená výška pracovního stolu je 75 cm, tím se řídíme i my při výrobě našich pracovních stolů. Abyste se vyvarovali bolestem krční páteře, mějte monitor ve výšce očí. Toho vám pomůže dosáhnout podstavec pod monitor Wright. No a samozřejmě se vyplatí zainvestovat do pořádné kancelářské židle.

 

wrrn

 

Jaké zvolit barvy?

 

Jak už jsme psali je důležité oddělit práci od osobního života. Dá se tomu dobře pomoci i volbou jiných barev ve vašem pracovním koutku než ve zbytku bytu. Doporučujeme neutrální odstíny s podtóny modré a zelené, které působí uklidňujícím dojmem a pomáhají produktivitě. Modré tóny navíc přírodnímu dubovému dřevu sluší. Konferenční stolek Gatsby je toho dobrým příkladem.

 

L1000738