Duben, jídelna voní dubem ⎸ Končí za: SLEVY až 40 %

Podzim v interiéru

Pojďte si s námi zpříjemnit podzimní dny změnou interiéru. Ať už se chystáte na malování pokojů, nebo si vystačíte s novými doplňky, přinášíme vám inspiraci a pár tipů na podzimní trendy tohoto roku.

S měnícím se ročním obdobím se naše nálada automaticky mění. Na jaře a v létě se rádi obklopujeme světlými a svěžími barvami, zatímco na podzim a v zimě hledáme spíše teplo a útulno.
Znamená to, že člověk musí přebudovat celý interiér? Určitě ne, stačí pár jednoduchých změn a váš interiér bude dokonale ladit s ročním obdobím. Dříve se zdobily domovy spíše na svátky. Podzimní dekorace však u nás probouzejí čím dál větší zájem. Přichází čas zpomalení, zklidnění a prožívání podzimní atmosféry. Čas, kdy trávíme většinu času v práci nebo doma. Uvařte si oblíbený čaj nebo kávu, natáhněte vlněné ponožky a pojďte se s námi podívat, jak si jednoduše svůj domov naladit do podzimní atmosféry.

1. Zemité tóny

Podzim disponuje nádhernou paletou barev, kterou si snadno přenesete do svých domovů. A co je současným trendem? Nebojte se v interiéru použít tmavší barvy. Podzimnímu období vládne hnědá barva ve všech možných odstínech. Přírodní hřejivé tóny si drží svou oblíbenost od začátku tohoto roku a není tomu jinak ani s příchodem studených dní. Hnědou použijte na větší plochy a doplňte krémovým plédem či polštářky v barvě okru, smaragdově zelené pro luxusnější nádech nebo žluté, která interiér rozjasní.Brown Oak (4)

2. Přírodní materiály
Příroda je na podzim velmi štědrá. Přineste si z procházky suché traviny, nasbírejte popadané kaštany a šišky, vytvořte si vlastní originální podzimní dekorace do bytu. Mezi přírodní materiály samozřejmě patří i dřevo, které je mezi trendy stálicí. A to je jenom dobře. Krásně vypadá, voní, je praktické a příjemné na dotek, dobře se kombinuje a své majitele přibližuje k přírodě.
Pokud vám v domácnosti výrobky z pravého dřeva chybí, možná vás zaujmou dřevěné police, malé odkládací stolky nebo náš praktický botník Weston, který lze použít také jako televizní stolek.

Weston 2

3. Chytrá úložná řešení

Za dobu pandemie, home officů a všeobecně toho, že jsme mnohem víc času trávili v interiéru, se mnohým z nás nahromadilo spousta nových předmětů. Chytrá úložná řešení tak zažívají absolutní boom. Trendy pro podzimní období jsou jednoznačně otevřené police a regály, ty se stále častěji používají jako designové kousky, které vnáší do jinak funkčního prostoru nádech neformálnosti. Na našem e-shopu najdete horkou novinku, se kterou tenhle trend prostě vyhrajete. Úložné košíky Selaron totiž splňují všechny požadavky - jsou z masivního dubu, industriální oceli a mají nápaditou konstrukci, která interiéru dodá styl.

912-1_nastenne-ul--kosiky-selaron_1

4.Vzory

Co se s příchodem podzimu změnilo? Rozhodně vzory! Oproti minimalismu posledních let se do interiérů dostávají struktury a výraznější vzory. Nebojte se kombinovat například pruhovaný koberec s geometrickým vzorem potahů na polštářích, uvidíte, že to bude příjemná změna. Pokud si se vzory nevíte rady a raději pracujete se strukturou povrchů, jsou tu pro vás akustické panely, které se teď ve světě designu dostávají na výsluní.

 

5. Akustické panely 

Akupanely jsou nejen praktickým, ale hlavně multifunkčním kouskem do každého typu interiéru, ať už se jedná o minimalisticky zařízený byt, či architektonickou kancelář. Lamelové akustické panely jsou ekologickým řešením obkladů stěn i stropů. Slouží k celkovému zútulnění prostoru, potlačují ozvěnu a vytváří tak příjemnou atmosféru z pohledu šíření zvuku a akustiky. Jejich nespornou výhodou je i snadná montáž a v tomto období především i izolační vlastnosti. Kromě praktických vlastností se jejich využití může soustředit i na jejich estetickou hodnotu.   Classic Oak (black felt) (3)_1

Podzimní TO DO list: Zajděte si na procházku, uvařte dýňovou polévku, kupte si knihu, doplňte zásobu svíček, vytvořte podzimní aranžmá, vychutnejte si chvíle pohody u oblíbeného filmu, upečte jablečný koláč, domluvte společnou večeři s přáteli, zajděte do divadla nebo si večery či víkendy zpříjemněte hledáním inspirace na vaši další proměnu interiéru.