Duben, jídelna voní dubem ⎸ Končí za: SLEVY až 40 %

Společné stolování

Objevte radost ze sdíleného jídla a nezapomenutelných okamžiků…

Společné stolování je jednoduchým a zároveň efektivním způsobem, jak sdílet radost z jídla a vytvořit nezapomenutelné okamžiky s rodinou a přáteli. Kombinace dobrého jídla a příjemné atmosféry vytváří nezapomenutelné zážitky, které propojují lidi a posilují vztahy. V tomto blogovém článku se podíváme na pár tipů pro společné stolování a přidáme také zajímavé historické fakty, spolu s osvěžujícím letním receptem. 

5

Téma večeře

Pro zábavný večer můžete zvolit určité téma. Například mexická noc s tacos a margaritami, italský večer s těstovinami a vínem, nebo tematický večer s vaší oblíbenou zemí či kulturou. Jinak obyčejná večeře, se tak rázem promění v dobrodružství, které propojí lidi a umožní jim objevovat nové kulinářské lahůdky a tradice.

2

Hudební podkres

Vyberte si vhodnou hudbu, která vytváří příjemnou atmosféru během jídla. Může to být klidná instrumentální hudba, playlist s vašimi oblíbenými písněmi nebo hudba spojená s tématem večera.

Bufet 

Pro neformálnější společné stolování můžete uspořádat moderní bufet. Připravte různé druhy jídel a položte je na stůl nebo barový stolek, aby si hosté mohli sami vybrat. 

3

Společné přípravy

Zapojte hosty do přípravy jídel. Můžete je požádat, aby přinesli něco k jídlu nebo připravili určitou část jídla přímo u vás. To přidá do večera interaktivní prvek a hosté se budou cítit jako součást týmu.

Stolování venku

Jestliže hledáte jedinečný způsob, jak si vychutnat jídlo, nezapomeňte na možnost stolování venku. Užijte si piknik v parku, večeři na terase či grilování na zahradě. Zapojte své smysly do okolní přírody, vychutnávejte čerstvý vzduch a užívejte si výhled na krajinu. Větší prostor také umožňuje dětem hrát venkovní hry, což je skvělá zábava pro celou rodinu.

DSC08485Kus přírody ve vašem interiéru

Při společném stolování hraje důležitou roli i prostředí, ve kterém se jídlo podává. V tomto ohledu může masivní nábytek dodat vašemu prostoru jedinečný a přírodní dotek. Výrobky z masivního dřeva jsou ručně vyrobené s ohledem na detaily a kvalitu. Přináší do interiéru příjemnou atmosféru a teplo přírodních materiálů. Kvalitní stoly a židle z masivního dřeva vytvářejí dokonalý prostor nejen pro společné stolování.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv možnost, důležité je si společné chvíle užít. Jsme hrdí na to, že naše jídelní stoly jsou součástí vašich příběhů.

L1000302

Historie stolování: Propojení generací a kultur

Stolování má v naší historii důležité místo. Od pravěku až po moderní dobu bylo sdílení jídla způsobem, jak propojovat generace a kultury. Už od starověku bylo společné stolování vnímáno jako způsob vyjadřování pohostinnosti, respektu a rodinné sounáležitosti. Stoly se staly místem, kde se sdílely příběhy, tradice se předávaly z generace na generaci a vztahy se budovaly. 

Rychlý letní recept 

Pro osvěžení během horkých letních dnů si připravte jednoduchý a chutný letní salát. Zkombinujte čerstvé jahody, kousky melounu, nasekaný bazalkový list, krájený avokádo a nahrubo nařezaný mozzarella sýr. Pokapejte olivovým olejem, zakápněte šťávou z citronu a dochuťte solí a pepřem. Tento lehký a barevný salát dodá vašemu společnému stolování osvěžující nádech a jeho příprava vám zabere jen pár minut.

Bon appétit 

Doufáme, že vás článek inspiruje k vytvoření nezapomenutelných okamžiků při společném stolování a že si budete užívat radost ze sdílení jídla s vašimi blízkými. DSC_3178

Objevte kouzlo nábytku pro společné stolování.

Krásné léto přeje Wuders